Sprawy, z którymi zgłaszają się klienci do Kancelarii Ulmer i Współpracownicy znajduję się często na bardzo różnych etapach. Niejednokrotnie dopiero po wydaniu decyzji odmownej przez ubezpieczyciela lub przyznającej zaniżone świadczenia, poszkodowani decydują się na wsparcie profesjonalnego pełnomocnika. Wieloletnie doświadczenie Kancelarii pokazuje jednak, iż klienci korzystający z profesjonalnej pomocy prawnej już od samego początku dochodzenia roszczeń z tytułu zadośćuczynienia i odszkodowania, otrzymują znacznie korzystniejsze wypłaty świadczeń w zdecydowanie krótszym czasie.
Niespełna ponad 3 miesiące temu Sąd Najwyższy w składzie siedmiu sędziów, podjął uchwałę dającą możliwość ubiegania się zadośćuczynienia bliskim osób, które zostały ciężko poszkodowane w wypadkach. Jest to bardzo korzystne orzeczenie dla wielu polskich rodzin, które na co dzień zmagają się z tragicznymi skutkami wypadków.
Duża liczba osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, na podstawie lektury forum internetowego oraz różnego rodzaju poradników, decyduje się na samodzielne dochodzenie roszczeń o zadośćuczynienie i odszkodowanie.
A jak naprawdę wygląda ten proces? Jakie najczęściej osoby poszkodowane popełniają błędy i z czym mają największe trudności?
Osobom poszkodowanym w komunikacji miejskiej należy się odszkodowanie i zadośćuczynienie z ubezpieczenia OC, niezależnie od tego kto jest sprawcą wypadku, a także od tego czy został on ustalony. W celu uzyskania zadośćuczynienia i odszkodowania niezbędne jest jednak odpowiednie udokumentowanie okoliczności zdarzenia, jak również rozmiaru poniesionej szkody.